Efekt halo w Twojej strategii marketingowej

Podziel się

Zwany również jako efekt aureoli - zjawisko psychologiczne, które mówi nam, że pierwsze wrażenie na temat danej osoby lub obiektu wpływa na późniejsze jego postrzeganie. W kontekście marketingu efekt ten może stanowić potężne narzędzie wpływające na budowanie pozytywnego wizerunku firmy oraz zwiększanie sprzedaży.

Kreowanie spójnego i pozytywnego wizerunku firmy:

Profesjonalnie zaprojektowana strona internetowa, estetyczne profile w mediach społecznościowych oraz przemyślane materiały marketingowe budują pozytywne pierwsze wrażenie, które następnie wpływa na dalsze postrzeganie marki.

Współpraca z celebrytami i influencerami:

Rekomendacje znanych osób i osób o dużym zasięgu w mediach społecznościowych wzmacniają wiarygodność firmy i pozytywnie wpływają na odbiór jej produktów lub usług.

Storytelling:

Budowanie historii wokół marki angażuje odbiorców i nadaje produktom lub usługom głębszy wymiar, wzmacniając więź emocjonalną z klientami.

Doskonała obsługa klienta:

Pozytywne doświadczenia zakupowe i wysoki poziom obsługi klienta budują lojalność i zachęcają do rekomendowania firmy innym.

Spójna komunikacja marketingowa:

Ujednolicony przekaz we wszystkich kanałach komunikacji wzmacnia rozpoznawalność marki i buduje jej wiarygodność.

Należy pamiętać, że efekt halo działa również w drugą stronę. Negatywne pierwsze wrażenie może mieć równie silny wpływ na osądy konsumentów. Dlatego tak istotne jest, aby dbać o każdy aspekt działalności firmy, od jakości produktów i usług, po obsługę klienta i wizerunek w mediach.

Z agencją czy na własną rękę? Lepiej z profesjonalistami! Zadzwoń!

Agnieszka Jakubik
Agnieszka Jakubik
Specjalista ds. kluczowych klientów