Instagram goni TikToka

10.02.2021 09:19:18

Podziel się

Sukcesy TikToka w pozyskiwaniu serc młodszych użytkowników nie pozostają nie zauważone. Instagram wprowadza funkcję Instagram Reels, która ma za zadanie przyciągnąć do platformy małoletnich internautów.

Sukcesy TikToka w pozyskiwaniu serc  młodszych użytkowników nie pozostają nie zauważone. Instagram wprowadza funkcję Instagram Reels, która ma za zadanie przyciągnąć do platformy małoletnich internautów.

Nowa funkcja ma dać możliwość nagrania krótkiego, 15 sekundowego filmu razem z muzyką. Podkład muzyczny będzie można wgrać samodzielnie lub skorzystać z gotowej bazy plików. Dodatkową funkcją będzie możliwość dodania zdjęć, napisów i efektów. Czy to nie brzmi znajomo? Instagram reels to kolejny krok, który można poczytać jako próbę upodobnienia się do giganta z Chin. Inspiracja jest wyraźna, ale dodajmy, że jest jedna ważna różnica. Sami możemy zdecydować, czy stworzony film udostępnimy tylko dla swoich znajomych czy pokażemy całemu światu – Tiktok nie pozwala na takie zróżnicowanie grupy odbiorców.

Nową funkcją mogą już cieszyć się użytkownicy w Brazylii. Z platformy mogą korzystać również użytkownicy najważniejszych dla Instagrama rynków (m.in. USA, Japonia, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Indie i Australia). Nie wiemy jeszcze kiedy pojawi się w Polsce.

Łukasz Cholewicki