Telefon komórkowy – złodziej czasu

Podziel się

Telefon to urządzenie, które obecnie towarzyszy nam w prawie każdym momencie naszego życia. Bardzo trudno jest się od niego oderwać.  Według badań przeprowadzonych przez T-Mobile na początku 2020 roku, aż 40% Polaków, uważa, że ich partner spędza zbyt dużo czasu, korzystając z telefonu, kiedy przebywają razem. Często prowadzi to do uczucia opuszczenia lub „samotności w związku”.

Jeżeli spojrzymy na dane z całego świata zebrane przez producenta aplikacji RescueTime, wychodzi na to, że średni czas korzystania ze smartfona wynosi 3 godziny 15 minut. W grupie najbardziej zaawansowanych użytkowników, którzy stanowią 20% próby, nawet 4,5 godziny. 70% sesji ekranowych trwa krócej niż 2 minuty, a czas średniej aktywność wynosi około 1 minuty i 15 sekund. Najbardziej interesującym zdaje się być fakt, że około połowa sesji rozpoczyna się w ciągu 3 minut od poprzedniej. Co daje średnio liczbę 58 aktywności na smartfonie w ciągu dnia. Według ankiety przeprowadzonej przez firmę doradczą Deloitte jest to 47 razy dziennie.

Ponad 90% czasu na smartfonach spędzamy w aplikacjach. Korzystamy z mediów społecznościowych, oglądamy filmy, seriale, słuchamy muzyki, czy zabijamy nudę grając w gry.

W Dzień bez Telefonu komórkowego zachęcamy, abyście częściej przechodzili w tryb offline!